konkursy dotacyjne śląskiego centrum przedsiębiorczości

Badanie stanu techniki

Sporządzone przez rzecznika patentowego

Zabezpiecz swój projekt i skompletuj dokumenty do wniosku dla Funduszy dla Śląskiego

W świecie, gdzie innowacja jest kluczem do sukcesu, kluczowe jest, aby każdy krok w kierunku rozwoju był pewny i dobrze przemyślany. To tu, na naszej stronie, zapewniamy Ci niezbędne narzędzia i wsparcie, aby Twój projekt badawczo-rozwojowy nie tylko wyróżniał się, ale był też wolny od prawnych przeszkód. Specjalizujemy się w przygotowywaniu badania stanu techniki dla projektów ubiegających się o granty ogłaszane przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości (Fundusze dla Śląskiego), zapewniając kompleksową analizę, która jest fundamentem dla każdego innowacyjnego przedsięwzięcia. Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt analiz badania stanu techniki.

Kompleksowa analiza stanu techniki

Nasze badanie stanu techniki to nie tylko zwykłe rozeznanie. Oferujemy wszechstronną analizę patentową i niepatentową, by zidentyfikować wszystkie istniejące oraz podobne rozwiązania technologiczne dla
Twojego problemu technicznego.
Dzięki przeglądowi literatury patentowej, baz danych i publikacji naukowych, zapewniamy solidną bazę do dalszych prac B+R, umożliwiając uniknięcie naruszeń praw innych podmiotów.

Optymalizacja Klasyfikacji Patentowej MKP

Nasze usługi obejmują analizę i dobór odpowiednich słów kluczowych oraz klas według Międzynarodowej Klasyfikacji Patentowej. Ułatwia to nawigację po bazach danych patentowych i identyfikację istotnych patentów oraz publikacji, co jest kluczowe do dokładnego zrozumienia stanu techniki.

Identyfikacja kluczowych konkurentów

Nasze usługi obejmują również identyfikację i analizę działalności kluczowych konkurentów w branży. Pozwala to lepiej zrozumieć aktualną pozycję rynkową technologii i potencjalne obszary innowacji, co jest niezbędne do skutecznego określenia strategii biznesowej.

Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt badań stanu techniki

Pomagając w ten sposób Klientom poprawnie skompletować wnioski o dofinansowanie. Opinie realizuje Adam Dominiak, rzecznik patentowy wpisany na listę rzeczników patentowych Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej za nr 3517.

Co charakteryzuje nasze badanie stanu techniki?

BADANIE STANU TECHNIKI TO KLUCZOWE NARZĘDZIE, KTÓRE POZWALA NA USTALENIE OGÓLNEGO OTOCZENIA PATENTOWEGO DANEJ TECHNOLOGII.

 
Przeprowadzane przez nas analizy są dopasowane do szczególnych wymogów śląskiego centrum przedsiębiorczości.
SKUPIAJAMY SIĘ NA IDENTYFIKACJI EWENTUALNYCH BARIER WE WDROŻENIU LUB SKOMERCJALIZOWANIU REZULTATÓW PRAC B+R.
ZAPEWNIAMY WSPARCIE NA KAŻDYM ETAPIE, OD WYBORU BAZ DANYCH I KLASYFIKACJI PATENTOWEJ, PO DOKŁADNĄ ANALIZĘ WYNIKÓW I ICH PREZENTACJĘ.

Dlaczego nas wybrać?

Doświadczenie

Posiadamy bogate doświadczenie w przygotowywaniu badań stanu techniki dla wniosków do Funduszy dla Śląska, z głębokim zrozumieniem specyfiki tych procesów.

Indywidualne podejście

Każde badanie jest dostosowane do indywidualnych potrzeb projektu, co gwarantuje najwyższą jakość i trafność analiz.

Strategiczne wsparcie

Oferujemy nie tylko analizę stanu techniki, ale również dalsze strategiczne doradztwo.

Kontakt

 
Napisz
 
Zadzwoń